Komfort w łazience na poddaszu

Aranżacja łazienki na poddaszu to nie lada wyzwanie, które jednakże może nam przynieść sporo satysfakcji. Celem, który powinniśmy osiągnąć, jest komfort korzystania z urządzeń w pełni funkcjonalnym i pięknym pomieszczeniu, w którym jesteśmy w stanie prawdziwie odpocząć po całym dniu lub przygotować się na kolejne wyzwania. Warto poświęcić czas, by odpowiednio zaplanować projekt takiej łazienki. Możesz skorzystać z usługi wizualizacji 3D, którą profesjonaliści z Elements Show tworzą na podstawie Twoich oczekiwań, specyfiki danego pomieszczenia oraz planowanego budżetu. Mała łazienka na poddaszu z prysznicem może prezentować się rewelacyjnie — i doskonale spełniać swoje zadanie. Nawet jeśli wydaje Ci się to niemożliwe, wkrótce będziesz cieszyć się doskonale zaplanowanym pomieszczeniem, któremu skosy i okna połaciowe tylko dodadzą charakteru.

Mała łazienka na poddaszu — co z prysznicem?

Choć posiadacze łazienek na poddaszu znacznie częściej decydują się na wannę, prysznic może być lepszym rozwiązaniem w przypadku niewielkiego metrażu. Dzięki niemu strefa kąpielowa zajmuje mniej miejsca, a dodatkowo łatwiej oddzielić przestrzeń „mokrą” od „suchej”. Mamy dobrą wiadomość: mała łazienka na poddaszu z prysznicem to coś, co może się udać. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie prysznica na ścianie bez skosu — na przykład w pobliżu drzwi, ponieważ wysokość ściany, przy której zostanie zamontowany prysznic, musi wynosić minimum 200 cm, by zapewnić swobodę ruchów i komfort użytkownikom. Niewielki metraż często wymaga pomysłowości — jeśli brakuje kilku centymetrów, rozważmy brodzik płaski (typu walk-in) zamiast kabiny prysznicowej. Takie rozwiązanie (najlepiej z transparentną kabiną) dodatkowo sprawi, że łazienka będzie prezentować się bardziej przestrzennie. Jest także chętnie wybierane ze względu na łatwość utrzymania w czystości, znakomity efekt wizualny, pasujący do różnych typów aranżacji, a także wygodę użytkowników.

Jeśli montaż prysznica na ścianie bez skosu jest niemożliwy, możemy zamówić prysznic ze ściętą szybą lub dociąć ją na wymiar. Na szczęście to rozwiązanie jest już niemal standardem i nie przysporzy nam większych problemów. Planując strefę kąpielową weźmy pod uwagę, że potrzebujemy przestrzeni nie tylko do wzięcia prysznica (minimum 70-80 cm długości), ale także do wejścia i wyjścia z kabiny.

Lustra — sprzymierzeńcy w małej łazience

Lustra w łazience są praktyczne i pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie. Co więcej, lustra doświetlą łazienkę i dopasują się do każdej aranżacji, więc warto wykorzystać tę sekretną broń w walce z małym metrażem. Standardowo umieszczamy lustro tylko nad umywalką — wówczas należy zadbać, by nie było od niej szersze, a dolna krawędź powinna znajdować się przynajmniej 10 cm nad umywalką — w przeciwnym razie trudno będzie utrzymać je w czystości. W małej łazience każdy kawałek wolnej przestrzeni ma duże znaczenie, dlatego praktycznym rozwiązaniem okazują się szafki nad umywalkę z lustrem, które zapewniają wygodne miejsce do przechowywania kosmetyków.

Doskonałym sposobem na optyczne powiększenie małej łazienki jest montaż dużych luster bez ramy. Nowoczesne, ekstrawaganckie aranżacje zwracają uwagę lustrami od podłogi do sufitu, często z zamontowanym oświetleniem LED. Warto rozważyć takie rozwiązanie w małej łazience — w ten sposób możemy stworzyć efektowny wystrój nawet na niewielkiej przestrzeni.

Dla Elements Show nie ma rzeczy niemożliwych. Stworzymy aranżację i dobierzemy potrzebne wyposażenie do Twojej łazienki, aby przebywanie w tym pomieszczeniu kojarzyło się z relaksem po długim, pracowitym dniu. Zapraszamy do kontaktu.